Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zdraví

Degenerativní myelopatie neboli DM

  Degenerativní myelopatie neboli "DM" je vážným geneticky podmíněným onemocněním, které vždy končí smrtí. Tato nemoc se vyskytuje u mnoha plemen psů, Československý vlčák bohužel není výjimkou.
  V současné době se v ČR na České Zemědělské Univerzitě připravuje výzkum této choroby u ČSV, který může významně pomoci při selekci DM v populaci ČSV.
  Předpokladem úspěchu je získání vzorků od co největšího počtu ČSV. Jinými slovy úspěšnost a využitelnost výsledků celého výzkumu do značné míry závisí na spolupráci majitelů ČSV, a to zvířat chovných i nechovných, starých i mladých.

Nechte svého vlčáka otestovat na DM, pomůžete nejen svému vlčákovy a jeho potomkům, ale celému plemeni.

Více o celém projektu i samotné nemoci se dozvíte v článku Ing. Daniely Čílové zde

.....................................................................................................................
Wolfdog Healthinfo
Základní informace o zdravotních problémech ČSV (DM, Dwarfismus, DKK a DLK..), včetně seznamů jedinců testovaných na tu kterou chorobu atd., k přečtení  zde

Tetanus u psů

Krátký článek o onemocnění tetanem u psů ve kterém se dočtete o prostředí se zvýšeným rizikem nákazy, kdy je pes nejvíce ohrožen tímto onemocněním, jak se onemocnění projevuje a jak se léčí. K přečtení zde.

..................................................................................................................................................................................

TOPlist