Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výstavy

Výstavní úspěchy:

Cerberus Arqeva

2013
Světová výstava Slovenských národních plemen psů, Bratislava, 10.11.2013 - V2, res.CAC (mezitřída, p. T. Havelka)
Speciální výstava československých vlčáků, Jedovnice, 22.9.2013 - V1, CAC, čkš (mezitřída, pí. Nováková ČR)
MVP, Litoměřice, 25.5.13  - V2, resCAC (mezitřída, pí. Nováková ČR)
Klubová výstava československých vlčáků, Litoměřice - VD3 (mezitřída, p. Václavík ČR)

MVP, České Budějovice jaro 2013 - V2 (třída mladých, p. Vondrouš ČR)

............................................................................................................................................

 

Amelly Sophia de Molay

2011
Klubová výstava ČSV Roudnice nad Labem jaro 2011 - V2 res.CAC (třída otevřená, p,Štefík, SR)

2010
NVP Mladá Boleslav léto 2010 - V2 (mezitřída, p. Dolejšová, ČR)
MVP Litoměřice 2010 jaro - V3 (mezitřída, p. Dolejšová, ČR)
KV Zlín 2010 jaro - VD1 (třída mladých, p. Havelka, SR)
MVP Praha 2010 jaro - V (třída mladých, pí. Tomešková, ČR)
MVP Praha 2009 - VN1 (třída štěňat, p. Václavík, ČR)

..............................................................................................................................................

Zajímavé srovnání jak jsme změnili nejen extriér některých plemen psů

...............................................................................................................................................

Světová výstava Slovenských plemen psů v Bratislavě

Opita pro mne nečekaným úspěchem Kerba na speciální výstavě ČSV v Jedovnici, kde se ve své třídě umístil na prvním místě, jsem se tak trochu sama a tak trochu díky okolí začínala poohlížet po další výstavě, které bychom se mohli zúčastnit. Bohužel, všechny přihlášky na výstavy do konce roku 2013 už byli v ČR uzavřeny. Díky mohutné propagaci Pavla Kohouta jsem se nejen já dozvěděla o zajímavé výstavě, která se měla konat na Slovensku v Bratislavě. Jednalo se o Světovou výstavu Slovenských národních plemen psů, mezi která pochopitelně patří i Československý vlčák. Řekla jsem si, že v tomto případě už jen samotná účast, bez ohledu na výsledek, je ctí.
Tak jsme využili volného místa v autě u Pavla, v sobotu ve 23h jsme přijeli s Cerberusem s kufru a Marianem v autosedačce do Čáslavy..prohodili auta, odložili dítě, přiložili dalšího psa a řidiče a hurá do Bratislavy. Před 7h ráno jsme dorazili do blízkosti areálu Incheba, kde se měla výstava pořádat. Dalších snad 20min jsme díky mé nervozitě projevující se častějším močením, spolu s chaosem ohledně možnosti bezplatného parkování, kroužili kolem. Nakonec bylo obětováno 5Euro za parkování přímo v areálu a byl klid. Psi jsme po dlouhé cestě protáhli v parčíku areálu a následovalo obhlédnutí bojiště.
Celá výstava byla výborně zorganizovaná, výstavní kruhy byly velké, přímo spolu sousedili. Kolem dokola byli židle k sezení, všude spousta prostoru. Žádné mačkání, překračování, vyhýbání a uhýbání ani přehršel stánků. V hale byla jen výstavní kancelář, několik "stánků" prezentujících některá ze Slovenských národních plemen a snad dva stánky s drobným občerstvením. Žádné fronty na toaletách, žádné zmatky. Samotná výstava započala celkem podle plánu. Rozhodčím pro psy byl nakonec můj oblíbený Tibor Havelka. Kerb byl zpočátku z haly trochu vyplašený, ale v doprovodu Elli se brzy otrkal a následně balil všechny fenky na potkání svým laškovným nevinným úsměvem. Těsně před nástupem do kruhu však přeci jen trochu znejistel, a tak se zpočátku nepředvedl tak pěkně jak to umí. Nakonec se ale rozkoukal a hlavně celou dobu (krom osahání rozhodčím, ale komu by se to líbilo, že..) se snažil spolupracovat. Ze 4 nastoupených psů v mezitřídě jsme se dostali na 2místo, s krásným a pro mne nejlepším hodnocením V2 res.CAC. Posuzování bylo poctivé, s hlasitým komentářem. Uvítala jsem, že rozhodčí vzal v potaz fakt, že Kerb je středně silné kostry a tak působí jemněji než mnozí jiní psi jeho věku.Tituly se příliš nerozhazovalo, o to více mne těší, že patříme mezi ty, kdo titul dostal. Po ukončení posuzování v jednotlivých třídách následovala krátká pauza a čekání na vyhlašování nejlepší chovatelské skupiny, jehož se účastnila Elli.
Kolem 15h bylo po všem, my nasedli do auta a hurá domů. Kolem 20h jsme dorazili do Čáslavy a vzhledem k postupujícímu večeru a mé nezkrotné únavě jsem využila pohostinnosti Kohoutových a rozhodla se vyrazit pod Vrátenskou horu až v pondělí dopoledne. Celkově se jednalo o jednu z nejlepších výstav na které jsem byla.


Speciální výstava ČSV v Jedovnici na Moravě

Jelikož se podařilo zajistit hlídání divočejší části naší zvěře, vyrazili jsme v kompletní sestavě (2dospělí, 1dítě, 2psi) ve čtvrtek pozdě odpoledne směr Morava. V pozdních večerních hodinách jsme přijeli do Zlína, kde žije polovina mé rodiny a také děda, praděda a prababička našeho syna Mariána. Psi i Marian dlouhou cestu zvládli, Sofa s Kerbem se mohli učuchat nových pachů. Obsadili jsme dědův byt na jižních svazích a šli do hajan. Pátek i sobotu jsme pobyli v přítomnosti rodiny. Sofa i Kerb se celou dobu chovali až překvapivě vzorně. Zvláště pak Kerb, který zde byl vůbec poprvé.

V neděli brzy ráno jsme vyrazili směr Jedovnice, kde se již od soboty konala jedna z významných akcí kolem československých vlčáků - Přebor ČSV a Speciální výstava ČSV. Ačkoliv jsme tradičně zaspali a krátce zabloudili, přijeli jsme včas. Celá akce se konala v kempu Olšovec v obci Jedovnice. Ve velkém areálu, kde se tentýž den konaly i akce zcela odlišného zaměření. Počasí vyšlo překvapivě pěkné. Výstavní kruh byl pod širým nebem na větší louce. Všude spousta prostoru, místa k parkování i možnost občerstvení. Mnoho známých lidí a přátel, které jsme dlouho neviděli. Kerb se choval až překvapivě sebejistě, se všemi se seznamoval, přátelil..

Na výstavu jsem přihlásila jen Cerberuse a to do kategorie Mezitřídy, která byla, jak se ukázalo nejsilněji obsazená. Přihlášeno do této kategorie bylo 10psů, na plac jich včetně nás nastoupilo 8. Konkurence veliká. Posuzovala paní rozhodčí Iveta Nováková. Kerbovy jeho nadšení z nového dění vydrželo i v kruhu. Pěkně spolupracoval, pěkně se předváděl a nechal se prohlédnout paní rozhodčí. Po dlouhém posuzování jsme skončili na překvapivém prvním místě! Zmatena úspěchem jsem rychle zjišťovala "další postup". Nastoupili jsme tak do závěrečné soutěže, ale pro určitou věkovou nevyzrálost jsme byli záhy vyřazeni. Což, vzhledem k věku a vzezření dalších účastníků bylo pochopitelné. Kerb si tak odnesl ohodnocení Vítěz třídy (V1, CAC, čkš), což nejen mne velmi potěšilo.

Uvidíme, zda toto výstavní rozpoložení Kerbovy vydrží i nadále a bude slavit další úspěchy.

Celá akce byla velmi dobře připravena, za což patří organizátorům velký dík. Za fotky Kerba děkuji Vojtovy Kouřilovy a ostatním za skvěle strávenou neděli a nemalou podporu.

  ............................................................................................................................................................................................................

 

Kerbova první výstava

V pátek odpoledne jsme se s Kerbíkem vydali směr Praha, abychom brzy ráno vyrazili z Hlavního nádraží směr České Budějovice. Ačkoliv Kerb až tak často hromadnou dopravou necestuje, vše zvládl. Jen s výškou schodů do vlaku měl trošku potíž (opravdu tam mám vyskočit?!). Cestu jsme prospali. Po příjezdu na nádraží v Budějovicích jsme při hledání zastávky autobusu směr výstaviště potkali Romanu s Ashtonem Eden Severu  alias Ešíkem. Tato stále dobře naladěná dvojice nám dělala společnost celý výstavní den. Kerb si s Ashtonem hodně rozumněl a bylo znát, že jeden druhému tak trochu nahrazuje starší fenku, kterou mají oba doma.
Z výstavního frmolu byl Kerb zpočátku trošku paf, ale relativně brzy ruchu výstaviště přivykl a neměl s množstvím lidí a psů větší problém. Kerb se vystavoval ve třídě mladých, společně s dalšími 4mi psy. Konkurence byla veliká..mimo jiné jsme viděli Sofy příbuzného (Cukiho Amant Gris - syna Akkona de Molay). Na plac nastoupil Kerb bez problémů. Zuby jsme také zvládli (ačkoliv měl p.rozhodčí neustále nedůvěřivé dotazy-zda Kerb opravdu o jeden zub přišel úrazem). Běhání byla pro Kerba zábava..zvláště když před námi běžel jeho nejnovější kamarád Eš.
K mému překvapení jsme skončili na moc pěkném druhém místě s hodnocením V2.
Zbytek dne jsme čekali na odpolední soutěže, abychom dostali zpět polovinu výstavních poplatků. Jaké však bylo naše nemilé překvapení po zjištění, že poplatky se již povinně nevrací. Ale naštěstí ten den nepršelo ani nebylo nijak zima a já byla ráda, že se Kerb pěkně socializoval ve výstavním ruchu.
Další v plánu jsou Litoměřice, tak uvidíme, jak dopadneme. V každém případě se řídíme heslem, že důležité je zúčastnit se! :-)
Za fotky děkujeme Romaně!

Jak jsme se neúčastnili speciální výstavy čsv 19.9.2010

Dlouho dopředu jsem se těšila a počítala s naší účastí na speciální výstavě čsv v Roudnici nad Labem, která byla naplánována na neděli 19. září. Od kamarádky jsem se dozvěděla, že v sobotu odpoledne proběhne na stejném místě přednáška zakladatele plemene čsv, pana Hartla, což mne zaujalo.

Rozhodla jsem se proto, jet se Sofou do Roudnice již v sobotu, poslechnout si přednášku a přespat někde pod stromem, a druhý den se účastnit speciální výstavy.

Bohužel, vše dopadlo uplně jinak:-(. Pan Hartl svou přednášku přesunul na neděli po skončení výstavy a nám tak vznikl problém, jak se do Roudnice dostat. Jako obvykle jsme od pátku pilně pracovali na baráku v krásné obci na Kokořínsku. Umístění této nemovitosti má nespočet výhod, ovšem také několik málo nevýhod. Tou zásadní je doprava, která je velmi mizerná. Respektive..spíš zde není.

V sobotu odpoledne, asi v 17h, jsem zjistila, že pokud bychom se ještě ten den chtěli dostat rozumně na Mělník, odkud jsme měli v neděli 5ráno vyrazit vlakem do Roudnice, musela bych sebe i psa spakovat a vypadnout do 30min. Nejbližší vlaková zastávka je hodina svižné chůze. Tato varianta, vzhledem k dalším okolnostem, nepřipadala v úvahu. Hledala jsem tedy další spojení a se zklamáním jsem zjistila, že jakýmkoli dalším spojem, bychom byli na Mělníku (vzdáleném 25km!) nejdříve za 4h! ...1h chůze+3h jízda vlakem. A tak jsem se po dlouhém váhání rozhodla, na výstavu nejet:-/ a tak to také bylo.

Po přečtení pár dojmů z výstavy a závodů konaných v sobotu, jsem však usoudila, že jsme asi o mnoho nepřišli. Sofa si alespoň v sobotu užila běhání s Kibou a v neděli nahánění koček a slepic.

.............................................................................................................................................

 

NVP Mladá Boleslav léto 2010

V sobotu ráno 17.7. jsme dorazili do stanice Mladá Boleslav hlavní nádraží, která je nám již celkem důvěrně známa z našich "výletů" na cvičák. Tentokrát jsme ovšem mířili opačným směrem a to do centra města, kde se konala Národní výstava psů Mladá Boleslav. Jako téměř pokaždé, i v tomto městě se jednalo o naši výstavní premiéru. Ačkoli se zdálo, že dříve než najdeme výstavní areál dostihne nás hrozivá bouřka, nic takového se nekonalo. Areál jsme vcelku bez potíží našli a z bouřkového dne se nakonec vyklubal den tropický.

K mé radosti byl náš kruh venku (ačkoli bez možnosti stínu) a díky setkání s několika známými utíkalo i čekání vcelku příjemně. Potkali jsme tetu Brennu z Kamenaček a Bella Taru, také Aryu a Kačku a Kůži. Opravdu jsem si výjimečně dobře popovídala, vyměnila zkušenosti a otřepala téměř všechnu nervozitu.

Sofa byla zařazena do "mezitřídy", kde mělo být celkem (tuším) 7fen. Sofušák mne velmi mile překvapil, když se bez problémů nechal pohladit od paní rozhodčí Dolejšové, které dala posledně najevo svou nelibost. Celkově se Sofa předvedla vcelku pěkně, zvášť vezmeme-li v úvahu ono tropické horko.
 Skončili jsme na krásném druhém místě, ohodnocení V2. Těšila jsem se na medaily, ale žádný titul jsme nedostali, ačkoli v oficiálních výsledcích máme uveden výsledek V2 res. CAC. Tak se na to podíváme a dáme vědět, jak to nakonec dopadlo:-)

http://media0.mypage.cz/images/media0:4c6004d2da728.jpg/Sofa_NVP_MB_Raksa2.JPG http://media0.mypage.cz/images/media0:4c59510fb7cc2.jpg/Sofa_NVP_MB_Daniela.JPG
http://media0.mypage.cz/images/media0:4c595138cd7ed.jpg/Sofa_NVP_MB_Eva.jpg...............................................................................................................................................

Nord Bohemia Canis Litoměřice 2010

   V 6:30 jsme 22.května vyrazili na vlak směr Litoměřice, kde se měla uskutečnit výstava Nord Bohemia Canis. Tentokrát byla Sofa zařazena již do "mezitřídy", kde byly další 3feny.

  Ačkoli byl areál poměrně velký a s mnoha plochami zeleně, náš kruh, byl k překvapení a zklamání pravidelně vystavujících, v hale a navíc v těsně blízkosti dalšího kruhu. Takže nebyla nouze zakopnout o nejednoho psa.
  Díky pořadovému číslu jsme šli první, ale můj dobrý dojem z toho, že budeme mít dostatek prostoru na předvedení a Sofa mi nebude utíkat za psem před námi, byl rychle pryč poté, co se na nás vytrvale "lepila" další vystavující. A to jsem se mohla posouvat dále jak jsem chtěla..slečna si to zřejmě neuvědomila. Sofa se tak neustále rozptylovala fenou která byla za námi.
  Posuzovala paní Olga Dolejšová, která krom exteriéru sledovala také povahu vystavovaných zvířat. Sofě se zrovna moc nelíbila, a tak paní rozhodčí správně odhadla, že fena je nedůvěřivá. Vše ostatní proběhlo bez problémů, ačkoli s předvedením ve Zlíně se to nedalo srovnat.
Nakonec nás paní Dolejšová zařadila na druhou pozici, ale po krátké poradě nás přesunula na pozici třetí a održeli V3. Titul byl nadosah, ale za V3 jsme také rádi.
  Na výstavě jsme potkali mnoho známých chovatelů i majitelů, některé jež jsme znali pouze z internetu, jsme poznali osobně.
............................................................................................................................................

 

MVP Praha jaro 2010

  Letos jsem se rozhodla, že se do toho trochu obujem a vyzkoušíme si pár výstav.
První v pořadí byla MVP Praha, což není zrovna ideální..přeci jen, je to mezinárodní výstava a tam už by měl člověk vědět co a jak, měl by mít pořádně natrénováno atd. Na druhou stranu, stále je to "jen" výstava a šlo mi především o to, vyzkoušet si jak pro mě tak pro Sofu jiné - nové prostředí a tak trochu se otrkat. Zkrátka, šlo nám o zkušenosti.

  Tak jsem hned ráno úspěšně zaspala, naštěstí jsme i přesto přijeli hned na začátek přejímky psů, tj. v 7:15. Rychle jsme oběhli stánky, které mnohdy prodejci ještě neměli zcela rozbalené a vybalené, a koupili 1. vystavovací vodítko. První proto, že dle mého pocitu naše běžné vodítko bylo hodně výrazné a jak je známo, při vystavování psa by mělo vše ladit a především by měl být vidět hlavně - jenom posuzovaný pes. A jelikož se jednalo de facto o naší první vážnější výstavu, netroufala jsem si hned koupit pravé výstavní vodítko, ale zvolila jsem pro větší pohodu a jistotu mou i Sofči takové "polovystavovací" vodítko - pevné, kulaté, v přírodních barvách. Nicméně, po vyzkoušení klasického koženého vystavovacího vodítka jsem musela přiznat, že toto je mnohem praktičtější, pevnost je také dostatečná a tak jsme běželi ještě pro 2. nyní skutečně vystavovací vodítko.
  Posuzovatelem byla paní Jana Tomešková (která nám "koukala" na zuby při svodu v Jevišovicích) a Československý vlčák byl posuzován jako první, takže jsme ani dlouho nečekali.
  V naší třídě - třídě "mladých" byla k naší smůle největší konkurence. Mělo být posuzováno 10 zvířat, účastnilo se jich tuším 9. Vzhledem k velké těsnosti v kruhu se paní rozhodčí rozhodla pro rozdělení zvířat na 2skupiny, takže bylo dost prostoru a zvířata se tak při předvádění nerušila. Sofa se předvedla pěkně, pouze já koukala okolo, cože se to zrovna má dělat a ukazovat. Zuby, ze kterých jsem měla největší obavy, dopadly také dobře. Nakonec jsme skončili pouze se známkou "V", čili Výborná. V celkově kladném posudku nám byly vytknuty pouze tmavší oči.
  Výsledky mne trochu zklamaly, kdo by nechtěl vyhrát. Hlavní účel výstavy, vyzkoušet si nové prostředí a otrkat se, byl splněn, nedopadly jsme zle a získali jsme spousty nových zkušeností a postřehů. Čili celkový dojem z celé výstavy byl nakonec dobrý:-)

http://media0.mypage.cz/images/media0:4bfa7d2090fda.jpg/Sofa_MVP-Praha2010.jpg
............................................................................................................................................................................

KV Zlín - jaro 2010

V pátek jsme se rozjeli na Moravu..krom návštěvy příbuzenstva a kamarádky nás v sobotu 15.5.2010 čekala v areálu Novesty krajský výstava psů Zlín.

Po obdržení vstupního listu jsem byla velmi překvapena ze zjištění, že zde budeme jedinými zástupci plemene Československý vlčák. Jeden by si řekl, že vítězství je jasné...ale. Posuzovatelem nejen pro naše plemeno byl pan Tibor Havelka ze Slovenska. Jelikož jsem o tomto posuzovateli nikdy neslyšela, hledala jsem na internetu. K mému překvapení, jsem jej nezaznamenala na jediné výstavě s ČSV (kde by byl jejich posuzovatelem), ačkoli jsem zaznamenala mnoho chvály na tohoto rozhodčího. Podle fotografií jsem měla trochu obavu, aby se jej Sofa nebála. Ale vše dopadlo dobře...

Na výstavu jsme dorazili v náležitém předstihu abychom se zbavili alespoň částečně nervozity, omrkli "terén" a vše si vyzkoušeli nanečisto. Když přišlo na věc, Sofa se krásně předvedla, dokonce i zuby ukázala bez remcání a vzpírání. Pan Tibor Havelka působil velmi profesionálně, hodnotil všechny psy nahlas, hovořil jak o kladech tak záporech. Posuzování probíhalo velmi rychle, bylo vidět, že pan Havelka má plemena dobře "nakoukaná". Sofě vytkl malinko delší linii hřbetu, ale vzápětí dodal, že u fen je toto možné, neprořezané P1, jemnější hlavu a tmavší oko. Pochválil pěkný pohyb, dobrou stavbu těla, dobře úhlené končetiny.
  V případě P1 jsem podotkla, že jsou neprořezané, ale podle všeho založené a nebyli jsme zatím na bonitaci. Pro tmavší oko zadal Sofě VD1. S výsledkem jsem spokojena..samozřejmě, za lepší ohodnocení bych byla raději, ale celé zhodnocení na mne působilo opravdu objektivně a profesionálně..rozhodčí veškeré své výroky vysvětlil.
Od dalších vystavujících jsem se dozvěděla, že pan Havelka je velmi dobrým a přísným rozhodčím a VD dává většině zvířat, kdežto V obdrží opravdu jen ti nejlepší. O to více mne tento výsledek těší. Z celého posuzování jsem měla výrazně lepší dojem než z posuzování na MVP Praha jaro 2010. Největší radost jsem ovšem měla z dobrého předvedení Sofy, která si vystavování - hlavně běhání, náležitě užívala a jak se zdá, ukazování zubů se také lepší, stejně jako zachování klidu v halách mezi mnoha lidmi a psy.
..............................................................................................................................................

 

Naše první dvě výstavy

Již začátkem roku jsem se rozhodla vyzkoušet atmosféru výstav a tak jsem Sofi přihlásila na Mezinárodní výstavu psů v Praze, jež se měla konat 2.5.2009. Posléze jsem zjistila, že 2 týdny před ní se koná výstava klubová, a to 13.4.2009. Nejsem sice žádným fandou těchto akcí, ale na druhou stranu, každá zkušenost dobrá.

Jaký je rozdíl mezi klubovou a mezinárodní výstavou?
Tzv. "klubovku", pořádá klub plemene, rozhodčí velmi dobře rozumí a zná posuzované plemeno, konkurence bývá veliká.
MVP - Mezinárodní výstava psů, je poněkud hromadnější akce, rozhodčí posuzuje zpravidla více různých plemen, tudíž nemusí 100% znát a rozumět tomu našemu, konkurence se různí dle rozhodčího a zadávají se zde nejvyšší tituly.
Na klubovou výstavu jsem se docela těšila, byla jsem plná očekávání, navíc jela i naše oblíbená smečka. Jaké bylo moje překvapení, když jsem u vstupu zjistila, že jsem špatně pochopila pravidla a podmínky a pro nenaočkovakou vzteklinu se nemůžeme účastnit. Co mě překvapilo, je fakt, že celou dobu jsme na výstavě fyzicky byli...nu což. Vyprosili jsme si alespoň krátké nezávazné zhodnocení mimo kruh.

https://lh6.googleusercontent.com/-W-A7QbQq6rY/TiyTbsfHOrI/AAAAAAAAD_4/Abz3XdXIY1c/s800/IMG_5044.jpg

MVP Praha byla znatelně hromadnější, zmatenější a méně příjemná akce. Celá MVP na mne působila dosti neorganizovaně..díky prapodivnému napsání pořadí plemen na výsledkovou tabuli, jsme naši třídu prošvilhli. Naštěstí, za notné psychické podpory Adriana a jeho smečky, jsem se odhodlala a poprosila o dodatečné zhodnocení. Sofi nafasovala VN1, "velmi nadějná 1". Těžko říct, jakou váhu takové zhodnocení má, jeli v dané třídě jedno jediné zvíře. Ale co, radost jsme měli tak či tak, ujistili jsme se, že výstavy nejsou nic moc pro nás. Že to budeme brát spíše jako takovou legrácku..tak uvidíme, kam a za jak dlouho se zase přihlásíme. V každém případě, dobrá zkušenost:-)

http://media0.mypage.cz/images/media0:4b65d5e4e7c28.jpg/sophie_vystava_2.5.09_MVP.jpg

TOPlist